top of page

Положення про заочну форму навчання

Положення

про заочну форму навчання у Мелітопольському державному педагогічному університетіімені Богдана Хмельницького



1. Загальні положення


     1.1. Заочна форма навчання є однією із форм здобуття певного рівня вищої освіти особами, які мають відповідний освітній, освітньо-кваліфікаційний рівень.
      1.2. Здобувати освіту за заочною формою навчання мають право громадяни України незалежно від роду і характеру їх занять та віку.
     1.3. Прийом на заочну форму навчання здійснюється згідно з Правилами прийому до вищих навчальних закладів України та Правилами приму до МДПУ ім. Б.Хмельницького.
     1.4. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за заочною формою, мають статус, і на них поширюються права та обов'язки, що визначені чинним законодавством.
   1.5. Обсяг, структура і якість знань, умінь та навичок студента, який навчається за заочною формою, мають відповідати вимогам державного стандарту освіти, встановленого для відповідного освітньо – кваліфікаційного рівня.
    1.6. Студенту заочної форми навчання, який виконав всі вимоги навчального плану, захистив дипломну роботу, склав державні екзамени, рішенням державної екзаменаційної (кваліфікаційної) комісії присвоюється кваліфікація відповідного освітньо – кваліфікаційного рівня та видається державний документ про освіту встановленого зразка.
     1.7. Навчання за заочною формою здійснюється за кошти державного бюджету, а також на підставі договорів між вищими навчальним закладом та підприємствами, установами, організаціями, юридичними або фізичними особами.


2. Організація навчального процесу за заочною формою навчання


      2.1. Навчальний процес за заочною формою навчання в університеті здійснюється відповідно до Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 2 червня 1993 року № 161, інструктивних листів, інших керівних документів Міністерства освіти і науки України з даного питання і здійснюється під час сесій і в міжсесійний період.
          2.2. Сесія для заочної форми навчання – це частина навчального року, протягом якого здійснюються всі форми навчального процесу, передбачені навчальним планом (навчальні заняття: лекції і лабораторні, практичні, семінарські та індивідуальні заняття, консультації; виконання індивідуальних завдань і контрольні заходи).
      Сумарна тривалість сесій на навчальний рік відповідає обсягу регламентованих законодавством додаткових відпусток і складає 30 календарних днів оплачуваної відпустки щорічно на перших двох курсах та 40 календарних днів оплачуваної відпустки щорічно на третьому і наступних курсах.
         На сесію студенти прибувають відповідно до графіка навчального процесу, одержавши довідку-виклик встановленої форми. Довідка-виклик є підставою для надання додаткової оплачуваної відпустки студентам, які не мають академічних заборгованостей за попередній курс.           Довідка-виклик є документом суворої звітності і підлягає реєстрації із зазначенням номера та дати видачі
       2.3. Старост академічних груп призначають наказом ректора по університету. Староста групи веде журнал обліку відвідування студентами аудиторних занять, який отримує в заочному відділу перед сесіями і здає після їх завершення. В журналі обліку староста групи фіксує відсутніх на занятті, записує тему заняття і подає журнал на підпис викладачеві, який проводить заняття.
            2.4. Міжсесійний період для заочної форми навчання – це частина навчального року, протягом якої здійснюється робота студента над засвоєнням навчального матеріалу як самостійно, так і під керівництвом викладача.
           2.5. В міжсесійний період студентам, які навчаються за заочною формою, може бути надана можливість відвідувати навчальні заняття та виконувати інші види навчальної роботи разом із студентами денної форми на умовах, визначених вищим навчальним закладом.
         2.6. Організація навчання за заочною формою під час сесій і в міжсесійний період здійснюється відповідно до графіка навчального процесу, що затверджується в порядку, визначеному вищим навчальним закладом, і доводиться до відома всіх студентів перед початком навчального року.

       2.7. Графік навчального процесу складається на поточний навчальний рік з кожного напряму підготовки на підставі робочого навчального плану. У графіку відображається: кількість сесій і термін їх проведення; перелік навчальних дисциплін, що вивчаються, та їх обсяг, форми семестрового контролю і державної атестації та термін їх проведення.
          2.8. Вищий навчальний заклад за певних умов (хвороба, службові відрядження, складні сімейні обставини, зокрема, необхідність догляду за членами сім'ї тощо) для окремих студентів може встановлювати індивідуальний графік навчального процесу.
           2.9. Студенти заочної форми навчання звільняються від вивчення навчальних дисциплін і проходження контрольних заходів з фізичної культури та військової підготовки, якщо вони не є фаховими.
             2.10. Студенти заочної форми навчання, які працюють за обраним у вищому навчальному закладі фахом та мають відповідний досвід практичної роботи, звільняються від проходження фахової практики.
         В інших випадках студенти проходять фахову практику за програмою вищого навчального закладу відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року № 93.



3. Порядок проведення курсових екзаменів і заліків студентів заочної форми навчання


           3.1. Порядок проведення семестрових екзаменів і заліків визначається на підставі:
- Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти України (від 2 червня 1993р. №161).
- Положення про організацію навчального процес імені Б. Хмельницького (2009р.)
- Положення про контроль успішності студента та якості навчання в умовах кредитно модульної системи організації навчального процесу МДПУ імені Б.Хмельницького.
Основною формою контролю за навчальною роботою студентів є поточний та підсумковий контроль.
          3.2. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних, лабораторних та семінарських занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студентів з певних тем, розділів, модулів навчальної програми, а також до виконання конкретних завдань. Форми проведення поточного контролю під час навчальних занять і система оцінювання знань студентів визначається відповідною кафедрою.
          3.3. Підсумковий контроль проводиться з метою оцінювання результатів навчання студентів на окремих його етапах. Підсумковий контроль включає семестровий контроль і державну атестацію студента.

          3.5. Семестровий контроль проводиться у формі екзамену, заліку або диференційованого заліку. Ці форми контролю проводяться письмово за узагальнюючим модулем. До семестрового контролю допускається студент, якщо він виконав усі види робіт, завдань, передбачених робочим планом за семестр з відповідної навчальної дисципліни.
           3.7. Час і місце проведення екзамену дозволяється змінювати тільки за погодженням з адміністрацією заочного відділу.
           3.8. Поза екзаменаційною сесією можуть складати екзамени студенти у зв'язку з поважними причинами (хвороба, сімейні обставини, відрядження тощо), що підтвердженні документально.
            3.9. Якщо студент не з’явився на екзамен, в екзаменаційній відомості викладачем робиться відмітка “не з'явився”.
Результати складання екзаменів і диференційованих заліків оцінюються за чотирибальною шкалою оцінок (“відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”), а заліки – за двобальною шкалою (“зараховано”, “не зараховано”), а також за 100-бальною та шкалою ЕСТS і вносяться в екзаменаційну відомість, залікову книжку, навчальну картку студента.
Ці результати вносяться до екзаменаційної відомості і залікової книжки (крім “незадовільно” і “не зараховано”) і навчальної картки студента (крім “незадовільно”, “не зараховано”).
Відомість після закінчення екзамену в той же або на наступний день повертається в заочний відділ.
           3.10. В заочному відділі ведеться журнал обліку успішності студентів (екзамени, заліки, навчальні і виробничі практики, курсові роботи). Ці данні подаються Державній екзаменаційній комісії під час проведення державної атестації студентів - випускників університету.
Студенти, які під час сесії не склали екзамени та заліки повинні ліквідувати академічну заборгованість до початку наступної сесії. Як виняток, проректор із заочної форми навчання може продовжити термін ліквідації академічну заборгованості.
Повторне складання екзамену допускається не більше двох разів перший раз — викладачеві, другий — комісії, яка створюється із наказом по заочному відділу.
Перескладання екзаменів з метою підвищення оцінки не допускається, але у виняткових випадках дозволяється за наказом ректора.
            3.11. Після успішного завершення лабораторно-екзаменаційної сесії, а також після повного виконання навчального плану за поточний навчальний рік (семестр) студент зобов’язаний здати залікову книжку в заочний відділ.
             3.12. В результаті залишення на повторне навчання, а також за наміру змінити напрям підготовки, перевестись на заочне навчання з іншої форми навчання чи з іншого навчального закладу, поновитись в університет на заочне навчання можуть виникати академічні розходження між навчальним планом даного напряму підготовки чи спеціальності, на навчання за яким студент переходить, починаючи з поточного навчального семестру (року), і навчальним планом, за яким студент навчався раніше.

             Академічні розходження включають академічну різницю та академічні розбіжності з дисциплін. Академічна різниця – це перелік дисциплін навчального плану за попередні семестри, які студент досі не вивчав. Академічна розбіжність з дисципліни – це різниця за обсягом (менша кількість навчальних годин), формою підсумкового контролю (залік – замість екзамену чи звичайний залік – замість диференційованого) або за змістом між дисципліною, з якої особа атестована раніше, і відповідною їй дисципліною чинного навчального плану. Мінімальна різниця в обсязі дисципліни, яка викликає академічну розбіжність – 36 навчальних годин (один кредит). Зміна назви дисципліни без зміни обсягу, форми підсумкового контролю і змісту за наявності мотивованого висновку відповідної кафедри чи методичної комісії відповідного напряму академічним розходженням не вважається.
             Загальна академічна різниця не повинна перевищувати навчального обсягу одного семестру. В іншому випадку поновлення можливе лише на нижчий курс (семестр).
             3.13. Ліквідація академічної різниці або розбіжності в начальних планах студентів, які зараховані на старші курси на базі освітньо-кваліфікаційних рівнів «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» здійснюється протягом навчального року.
              Перезарахування дисциплін, які вивчалися у попередніх вищих навчальних закладах здійснюється за умови: ідентичності назви, обсягу (розбіжність не більше 36 навчальних годин – 1 кредиту) і змісту начальної дисципліни та форми підсумкового контролю. В інших випадках студент вивчає та складає дисципліну на загальних підставах.
             3.14. Студенти, які навчаються на контрактній основі не допускаються до здачі семестрових екзаменів і заліків, якщо вони не оплатили вартість навчання до початку сесії.
             3.15. Студент, який повністю виконав вимоги навчального плану даного курсу, склав екзамени і заліки, переводиться на наступний курс.


4. Державна атестація студента


             4.1. Студенту заочної форми надаються 30 календарних днів додатково оплачуваної відпустки для складання державних іспитів; чотири місяці – для підготовки та захисту дипломної роботи.
             Державна атестація студента здійснюється державною екзаменаційною (кваліфікаційною) комісією (далі – державна комісія) після завершення навчання на певному освітньому (кваліфікаційному) рівні або його етапі з метою встановлення фактичної відповідності рівня освітньої (кваліфікаційної) підготовки вимогам освітньої (кваліфікаційної) характеристики.
              Державна комісія створюється з кожного напряму підготовки. При наявності великої кількості випускників створюється декілька комісій з одного і того ж напряму. При малій кількості випускників може бути організована об'єднана комісія для споріднених напрямів.

              Державна комісія перевіряє науково-теоретичну та практичну підготовку випускників, вирішує питання про присвоєння їм відповідного освітнього рівня (кваліфікації), видання державного документа про освіту (кваліфікацію), опрацьовує пропозиції щодо поліпшення якості освітньо-професійної підготовки спеціалістів у вищому навчальному закладі.
              4.2. Державна комісія організовується щорічно і діє протягом календарного року. До складу комісії входять голова і члени комісії. Голова комісії призначається Міністерством освіти і науки на пропозицію ректора з числа провідних спеціалістів виробництва або вчених.
До складу державної комісії входять: ректор або проректор, декан факультету або його заступник, завідувачі кафедр, професори, доценти (викладачі) профілюючих кафедр, провідні спеціалісти виробництва та працівники науково-дослідних інститутів.

            До участі в роботі державної комісії як екзаменатори можуть залучатися професори і доценти (викладачі) відповідних кафедр.
Персональний склад членів державної комісії і екзаменаторів затверджується ректором вищого навчального закладу не пізніше, ніж за місяць до початку роботи державної комісії.
              Робота державних комісій проводиться у терміни, передбачені навчальними планами вищого навчального закладу. Графік роботи комісії затверджується ректором вищого навчального закладу.
              Розклад роботи державної комісії, узгоджений з головою комісії, затверджується проректором із заочної форми навчання  і доводиться до загального відома не пізніше, як за місяць до початку складання державних екзаменів або захисту дипломних робіт.
              4.3. У державних комісіях студенти, які закінчують вищий навчальний заклад, складають державні екзамени та захищають дипломні роботи.
            До складання державних екзаменів та до захисту дипломних робіт допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану.
             Списки студентів, допущених до складання державних екзаменів або до захисту дипломних робіт, подаються в державну комісію.
             Державній комісії перед початком державних екзаменів або захисту дипломних робіт подаються такі документи:
- зведена відомість про виконання студентами навчального плану і про отримані ними оцінки з теоретичних дисциплін, курсових проектів і робіт, практик, з державних екзаменів (тільки перед захистом дипломних робіт);
Примітка. При наявності декількох екзаменаційних оцінок з однієї дисципліни, у зведену відомість про виконання навчального плану заноситься середня зважена оцінка з округленням до її цілого значення.
- відгук керівника про дипломну роботу;

- рецензія на дипломну роботу фахівця відповідної кваліфікації.
               Примітка. Державній комісії можуть бути подані також інші матеріали, що характеризують наукову; практичну цінність виконаної роботи – друковані статті за темою проекту (роботи), документи, які вказують на практичне застосування роботи, макети, зразки матеріалів, виробів тощо.
             4.4. Складання державних екзаменів або захист дипломних робіт проводиться на відкритому засіданні державної комісії за участю не менше половини її складу при обов'язковій присутності голови комісії.
Захист дипломних робіт може проводитися як у вищому навчальному закладі, так і на підприємствах, в закладах та організаціях, для яких тематика робіт, що захищаються, становить науково-теоретичний або практичний інтерес.
Державний екзамен проводиться як комплексна перевірка знань студентів з дисциплін, передбачених навчальним планом.
Державні екзамени проводяться за білетами, складеними у повній відповідності до навчальних програм за методикою, визначеною вищим навчальним закладом. Тривалість державних екзаменів не повинна перевищувати 6 академічних годин на день.
               4.5. Результати захисту дипломних робіт, а також складання державних екзаменів, оголошується у цей же день після оформлення протоколів засідання державної комісії.
             Студенту, який захистив дипломну роботу, склав державні екзамени відповідно до вимог освітньо-професійної програми підготовки, рішенням державної комісії присвоюється відповідно освітній рівень (кваліфікація), видається державний документ про освіту (кваліфікацію).
             Студенту, який отримав підсумкові оцінки “відмінно” не менше як з 75 відсотків усіх навчальних дисциплін та індивідуальних завдань, передбачених навчальним планом, а з інших навчальних дисциплін та індивідуальних завдань — оцінки “добре”, склав державні екзамени з оцінками “відмінно”, захистив дипломну роботу з оцінкою “відмінно”, а також виявив себе в науковій (творчій) роботі, що підтверджується рекомендацією кафедри, видається документ про освіту (кваліфікацію) з відзнакою.
              Рішення державної комісії про оцінку знань, виявлених при складанні державного екзамену, захисті дипломної роботи, а також про присвоєння студенту-випускнику відповідного освітнього рівня (кваліфікації) та видання йому державного документа про освіту (кваліфікацію) приймається державною комісією на закритому засіданні відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, котрі брали участь в засіданні. При однаковій кількості голосів голос голови є вирішальним.
              Студент, який при складанні державного екзамену або при захисті дипломної роботи отримав незадовільну оцінку, відраховується з вищого навчального закладу і йому видається академічна довідка.
             У випадках, коли захист дипломної роботи визнається незадовільним, державна комісія встановлює, чи може студент подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням, чи він зобов'язаний опрацювати нову тему, визначену відповідною  кафедрою.
              Студент, який не склав державного екзамену або не захистив дипломну роботу, допускається до повторного складання державних екзаменів чи захисту дипломної роботи протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу.
             Примітка. Перелік дисциплін, що виноситься на державні екзамени, для осіб, які не склали ці екзамени, визначаються навчальним планом, який діяв в рік закінчення студентом теоретичного курсу.
             Студентам, які не складали державні екзамени або не захищали дипломну роботу з поважної причини (документально підтвердженої), ректором вищого навчального закладу може бути продовжений строк навчання до наступного терміну роботи державної комісії із складанням державних екзаменів чи захисту дипломних робіт. відповідно, але не більше, ніж на один рік.
             4.6. Всі засідання державної комісії протоколюються. У протоколи вносяться оцінки, одержані на державних екзаменах або при захисті дипломної роботи, записуються питання, що ставились, особливі думки членів комісії, вказується здобутий освітній рівень (кваліфікація), а також, який державний документ про освіту (кваліфікацію) (з відзнакою чи без відзнаки) видається студенту-випускнику, що закінчив вищий навчальний заклад.
            Протоколи підписують голова та члени державної комісії, які брали участь у засіданні. Книга протоколів зберігається у вищому навчальному закладі.
            Після закінчення роботи державної комісії голова комісії складає звіт і подає його ректору вищого навчального закладу.
У звіті голови державної комісії відбивається аналіз рівня підготовки випускників і якості виконання дипломних робіт відповідність тематики дипломних робіт сучасним вимогам, характеристика знань студентів, виявлених на державних екзаменах, недоліки в підготовці з окремих дисциплін, даються рекомендації щодо поліпшення навчального процесу.
             Звіт голови державної комісії обговорюється на засіданні Вченої ради університету.




ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВІДДІЛ ЗАОЧНОЇ ОСВІТИ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО 



              І. Загальні положення

• Відділ заочної освіти є структурним підрозділом університету, який керує роботою факультетів та кафедр у справі підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «спеціаліст» без відриву від виробництва.
• Відділ заочної освіти у своїй діяльності керується законами України; постановами Уряду про вищу і середню освіту; наказами і нормативними документами Міністерства освіти і науки, що регламентують заочну форму навчання; Статутом Мелітопольського державного педагогічного університет та цим положенням.
• Заочний відділ організовує і проводить роботу на здійснення програми ступеневої підготовки фахівців за заочною формою навчання.
• Робота заочного відділу будується на основі типової вузівської документації і регламентується відповідними річними планами роботи відділу, затвердженими ректором університету.
• Відділ заочної освіти підпорядкований ректорові університету.
• Керівництво відділом заочної освіти здійснює проректор із заочної форми навчання, який призначається ректором університету.
• Кадровий склад заочного відділу затверджується ректором університету.
• Права та обов'язки співробітників заочного відділу визначаються посадовими інструкціями, розробленими у відповідності із законодавством і Положенням про вищий навчальний заклад і затверджуються ректором.

             ІІ. Завдання відділу

• Виконання наказів, розпоряджень, інструкцій та листів Міністерства освіти і науки, ухвал Вченої ради університету з питань підготовки фахівців через заочну форму навчання.
• Планування і організація навчального процесу на заочній формі навчання відповідно до навчальних планів за напрямами  підготовки та згідно з графіком навчального процесу.
• Аналіз організації та здійснення навчального процесу, результатів комплексної перевірки знань з предметів,  проходження виробничих та навчальних  практик, виконання курсових та випускних  робіт студентами  заочної форми навчання
• Координація діяльності деканатів та кафедр щодо забезпечення належного рівня навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи  студентів заочної форми навчання.
• Планування та організація роботи з державної атестації випускників заочної форми навчання.
• Організація та проведення профорієнтаційної роботи з абітурієнтами.
• Участь у загальноуніверситетських заходах та здійснення контролю за виконанням рішень ректорату стосовно організації навчального процесу на заочній формі навчання
• Інформування громадян з питань навчання, переводу та поновлення на заочну форму навчання; листування з громадянами та організаціями.

              ІІІ. Функції відділу

                 1. Планування навчального процесу:
• участь у підготовці пропозицій ректорату по перспективному плануванню розвитку навчального процесу у відповідності до вимог структурної реформи національної системи вищої освіти;
• розробка плану заходів по підготовці до нового навчального року з організаційних, навчальних та навчально-методичних питань на заочній формі навчання;
• участь у розробці та затвердженні навчальних та робочих навчальних планів;
• контроль за плануванням навчального навантаження професорсько-викладацького складу згідно навчальних планів заочної форми навчання;
• контроль за складанням розкладів аудиторних занять, модульного контролю знань студентів, заліків, семестрових та державних екзаменів;
• перевірка наявності та відповідного оформлення матеріалів методичного забезпечення заліково-екзаменаційних сесій;
• підготовка матеріалів для проведення державних екзаменів та вступних випробувань;
• підготовка до випуску учбової документації для забезпечення навчального процесу.

               2. Організаційна робота:
• оперативне реагування на нормативно-розпорядчу інформацію, яка надходить з Міністерства освіти і науки України та його структурних підрозділів;
• зосередження в заочному відділі керівних документів Міністерства освіти і науки України щодо заходів по вдосконаленню системи вищої заочної освіти;
• участь в складанні регламенту роботи університету;
• участь у проведенні нарад з поточних питань організації навчального процесу;
• визначення об’єму навчального навантаження викладачів кафедр на навчальний рік по заочній формі навчання, проведення обліку
його виконання професорсько-викладацьким складом;
• оформлення розпоряджень, наказів по університету про рух контингенту студентів заочної форми навчання;
• аналіз результатів контролю знань студентів, залікових, екзаменаційних сесій, оформлення звітів та підготовка відповідних розпоряджень;
• формування наказів про склад державних екзаменаційних комісій, перелік державних екзаменів, формування наказів про присвоєння відповідної кваліфікації за результатами державної атестації та оформлення звітної документації;
• розподіл і контроль за раціональним використанням площ, відведених для навчального процесу та у період навчально-екзаменаційних сесій.

ІV Функціональні обов’язки посадових осіб

              1. Проректор із заочної форми навчання
Проректор із заочної форми навчання приймається на роботу і звільняється наказом відповідно до законодавства та Положення про порядок прийому та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності. Він безпосередньо підпорядкований ректорові і несе перед ним відповідальність за організацію та контроль за навчанням студентів-заочників .
              У його обов’язки входить:
• Планування та організація навчального процесу студентів в період сесії та в міжсесійний період.
• Здійснення контролю за якістю навчального процесу; відвідування аудиторних занять, заліків, екзаменів та їх аналіз.
• Організація та контроль за роботою навчально-консультативних пунктів в міжсесійний період.
• Здійснення контролю за обліком успішності студентів-заочників.
• Проведення нарад, семінарів з деканами, завідувачами кафедр, викладачами, методистами з питань організації навчального процесу студентів-заочників.
• Організація набору, переведення, випуску і поновлення студентів заочної форми навчання.
• Комплектування державних екзаменаційних комісій.
• Складання графіку роботи державних екзаменаційних комісій.
• Перевірка оформлення та ведення навчально-звітної документації та вживання заходів до усунення недоліків.
• Контроль за виконанням плану організаційно-виховної роботи студентів-заочників.
• Контроль за проведенням занять на заочній формі навчання викладачами відповідної кваліфікації.
• Проведення зборів з методистами та студентами з актуальних питань організації начально-виховного процесу.
• Зв'язок з органами освіти з питань підготовки педагогічних працівників.
• Складання звітів про роботу відділу заочної освіти.

• Підготовка питань на Вчену раду університету.
• Контроль за роботою методистів.


             2. Завідувач кафедри
Завідувач кафедри несе особисту відповідальність за рівень та організацію навчально-методичної та науково-дослідницької роботи викладачів кафедри на заочній формі навчання.
У його обов’язки входить:
• Розподіл навчального навантаження на заочній формі навчання.
• Обговорення на засіданнях кафедр питань організації навчально-виховної  роботи на сесіях та в міжсесійний період, проведення навчальних та виробничих  практик, підсумків навчальної роботи з дисциплін кафедри і заходів Ії поліпшення, затвердження тематичних планів навчальних занять, тем  курсових та випускних робіт.
• Здійснення контролю за виконанням навчальних програм, якістю проведення всіх видів занять з дисциплін кафедри, прийняття заходів до підвищення наукового і навчально-методичного рівня начальної роботи зі студентами-заочниками.
• Планування міжсесійної роботи з дисциплін кафедри.
• Керівництво самосійною роботою заочників у міжсесійний період.

               3. Методист заочного відділу
Методиста на заочній формі навчання призначає ректор з числа працівників з вищою освітою, який має досвід навчально-методичної та організаційної роботи у вищому навчальному закладі. Методист підпорядкований проректорові, який керує заочною формою навчання.
У його обов’язки входить:
• Участь у складанні плану-графіку навчального процесу.
• Контроль за проведенням занять за розкладом.
• Участь у складанні замовлень на навчальну документацію і бланки.
• Контроль за належним оформленням індивідуальних планів, залікових книжок, заліково-екзаменаційних відомостей.
• Реєстрація курсових робіт.
• Контроль за ліквідацією академічної заборгованості.
• Облік результатів заліків та іспитів у відповідному журналі.
• Оформлення академічних довідок, довідок-викликів на сесії та державні іспити.
• Комплектування академічних груп.

• Підготовка документації про перевод студентів з курсу на курс та  до державної атестації.
• Контроль за відвідуванням занять студентів у період лабораторно-екзаменаційних сесій.
• Проведення організаційних зборів зі студентами-заочниками.
• Перевірка ведення журналів академічних груп.
• Заповнення додатків до диплому фахівці відповідної кваліфікації.
• Методист зобов’язаний акуратно вести таку документацію:
- журнал обліку успішності за напрямами підготовки  і курсами;
- журнал реєстрації курсових робіт;
- навчальні картки студентів (форма № 14);
- екзаменаційні і залікові відомості та журнал реєстрації і видачі їх викладачам;
- журнал реєстрації довідок-викликів на сесію.

              4. Секретар відділу заочної освіти
Секретар призначається ректором і підпорядковується проректорові, який керує заочною формою навчання. Секретар повинен мати вищу освіту.
             У його обов’язки входить:
• Облік контингенту студентів.
• Підготовка статистичних матеріалів.
• Складання наказів по заочному відділу.
• Оформлення та видача студентам індивідуальних планів, залікових книжок та студентських квитків.
• Оформлення довідок студентам.
• Підготовка виписок з наказів.
• Підготовка необхідної документації до державних іспитів.

• Здача документації заочного відділу до архіву.
• Ведення журналів вихідної та вхідної кореспонденції, журналу розпорядження по заочному відділу.
• Отримання  кореспонденції та видача  її адресатам.
• Надання квартальних звітів про рух контингенту студентів.
• Виконання інших доручень проректора.

              5. Статист відділу заочної освіти
Статист призначається ректором і підпорядковується проректорові, який керує заочною формою навчання. Статист повинен мати вищу освіту.
             У його обов’язки входить:
• Створення бази даних студентів заочної форми навчання.
• Друкування робочої документації заочного відділу:
а) наказів;
б) заліково-екзаменаційних  відомостей
є) виписок до наказів;
ж) планів-графіків навчальної  роботи;
з) навчальних планів;
і) навантаження кафедр.
• Підготовка мультимедійних презентацій
• Виконання  інших доручень проректора.


Перелік документів відділу заочної освіти


Журнал вхідної та вихідної документації.
Накази, розпорядження, інструкції, листи Міністерства освіти і науки України з питань заочної освіти.
Звіти голів ДЕК.
Статистичні звіти про чисельність, вік і розподіл студентів за курсами і спеціальностями (форма 3-НК).
Ухвали Вченої ради університету.

Плани роботи заочного відділу.
Робочі навчальні плани напрямів підготовки  на заочній формі навчання.
Журнал обліку успішності студентів-заочників.
Журнал реєстрації довідок-викликів студентів-заочників.
Журнали  академічних груп.


 

bottom of page